Konec vysílání ČT Déčko a ČT Art v Multiplexu 3

Zveřejněno: 26.03.2018

Od 1.4.2018 končí vysílání dvojkanálu ČT D/ČT Art v multiplexu 3. Kanál bude nadále dostupné v DVB-T v regionálních sítích. Tyto sítě však nemají celoplošné pokrytí a tak je možné, že právě Vy přijdete o tento kanál.

Kanál ČT D/Art začne však nově vysílat v DVB-T2 multiplexu 11. Pro příjem tohoto multiplexu budete potřebovat novou televizi s DVB-T2 tunerem nebo ke stávající televizi připojit DVB-T2 set-top-box.

Set-top-boxy pro DVB-T2

V některých případech bude pro příjem DVB-T2 nutný zásah do anténní soustavy. Antény jako takové jsou shodné s anténami pro DVB-T. Avšak vzhledem ke změně vysílacích kanálů, může být potřeba vyměnit kanálové vložky nebo přeladit zesilovače. Toto se však týká převážně jenom společných televizních antén (STA). V případě, že nemůžete naladit ČT D kontaktujte místního anténáře, který Vám přizpůsobí anténní soustavu pro bezproblémový příjem všech programů.

V případě, že uvažujete o koupi nové televize či set-top-boxu, důrazně doporučujeme vybrat přístroj s nálepkou ČRA DVB-T2 ověřeno. Abychom Vám ulehčili práci zde naleznete výběr několika TV a set top boxů, které splňují parametry nutné pro příjem DVB-T2 v České republice.

Televize pro DVB-T2


Nevíte si rady s digitálním vysíláním? Využijte naši poradnu: Položit otázku
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2024 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje