Vše o DVB-T2

Co je DVB-T2

DVB-T2 je nový formát digitálního vysílání, který nahrazuje stávající DVB-T. Pro příjem DVB-T2 budete potřebovat buď novou televizi nebo nový set-top-box. Zařízení koupené před rokem 2015 nejsou schopné přijímat DVB-T2, které bude použito v České republice.

Proč se přechází na DVB-T2

Přechod má několik důvodů. První důvod, který je zároveň největším iniciátorem nuceného přechodu, jsou mobilní operátoři a uživatelé využívající mobilní internet. Pro uspokojení stále větší poptávky (ze strany uživatelů) o mobilní internet, je nutné, aby mobilní operátoři získali více pásma, na kterém budou moci mobilní internet poskytovat. Evropský parlament rozhodl, že se využije část pásma, které je nyní použito pro digitální televizi DVB-T.

Druhý důvod je pokrok. DVB-T bylo a formáty komprese použité v DVB-T byly standardizovány skoro před třiceti lety. Jedná se tedy v podstatě o technologii, která už je dávno překonaná. Proto se v České republice bude vysílat DVB-T2 ve formátu HEVC, který byl standardizován teprve před několika lety a jedná se v současné době o jeden z nejlepších kompresních formátů.

DVB-T2 televize

Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2024 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje