možnost přijmu DBVT - 2

možnost přijmu DBVT - 2

Vložil: Vladimír Uher | 23. 04. 2017 | 10:56

Dobrý den,
Bydlíme v obci Libeř ve středočeském kraji, už od loňského roku se nám díky LTE zhoršuje příjem některých multiplexů, signál přijímáme z vysílačů Žižkov a Cukrák. Po naší stížnost na ČTÚ nám byl v loňském roce namontován filtr na eliminaci LTE což situaci vyřešilo, bohužel v současné době již ani tato úprava nestačí a rušení se objevuje opět zvláště ve večerních hodinách nejsíš proto, že je stále více využíván LTE. Pro příjem používáme starou yagi anténu s předzesilovačem z dob analogového vysílání, která však fungovala ještě nedávno bez problémů. Chtěl bych vědět jak vyřešit příjem TV v tomto přechodném období,zda pořídit všesměrouvou anténu s předzesilovačem a LTE filtrem, případně i koupit set-top box pro DBVT 2?

Děkuji

RE: možnost přijmu DBVT - 2

Vložil: Josef | 23. 04. 2017 | 19:13

Dobrý den,
Váš dotaz je hodně obsáhlý, takže zkusím odpovědět v několika bodech.

1) Vysílání DVB-T2 by mělo být na nižších kanálech než současné DVB-T. Tzn. rušení by mělo být trošku menší... Samozřejmě, pokud máte LTE vysílač 50 metrů od Vaší antény, tak může být problém i tak.

2) Kvalitně udělaná příjmová soustava (antény + kvalitní filtr + slučovače + zesilovač + kvalitní kabel až k set-top-boxu) je v drtvivé většině odolná proti jakémukoliv vysílání LTE. Tuto soustavu Vám musí na míru udělat odborník, který proměří signál na místě, zhodnotí stávající vedení signálu a podle toho Vám připraví celou soustavu.

3) Yagi antény jsou dobré. Pokud není zrezlá nebo na špatné pásmo, tak je jedno, že je stará. Určitě doporučuji přečíst článek o anténách pro DVB-T a DVB-T2

4) ROZHODNĚ NEKUPOVAT všesměrové antény. Je to nesmysl. Více se dočtete ve výše uvedeném článku. Správná anténní soustava obsahuje anténu (většinou několik antén podle směru, kde jsou vysílače) + separátní filtr + separátní zesilovače a slučovače... Anténa vše v jednom "namontuj a dívej" z principu neexistuje.

Není odpověď jasná nebo máte doplňující dotazy?
Často kladené dotazy nebo Otázky a odpovědi
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2023 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje