DVB-T2, přechodová síť multiplex 11

DVB-T2, přechodová síť multiplex 11

Vložil: Ladislav Kladiva | 12. 12. 2018 | 17:55

Po instalaci antény se zesilovačem, a set boxu TESLA, dochází v multiplexu 11 (programy ČT v normě T-2) k vypadávání obrazu. Signál ukazuje 100% a kvalita kolíše. K závadě dochází zcela náhodně. Ostatní programy v normě T2 jsou bez problémů. Kde hledat chybu...

RE: DVB-T2, přechodová síť multiplex 11

Vložil: Josef | 12. 12. 2018 | 19:44

Dobrý den,
rozhodně nedoporučuji instalaci antény svépomocí. Drtivá většina uživatelů se nechá zmást triky prodejců a koupí naprosto nesmyslné antény. Rozhodně doporučuji svěřit výběr a instalaci antény profesionálům. Tzn. přijede televizní technik, proměří signál v místě Vašeho bydliště (přístroj stojí více než 30 tisíc Kč) a podle toho vybere a nasměruje anténu a zvolí (v případě potřeby) zesilovač. V mnoha případech je zesilovač na škodu!

To co popisujete je typický případ nevhodně zvolené antény respektive antény ze zesilovačem. Multiplex 11 vysílá na nižších kanálech, než ostatní multiplexy. Tzn. obvykle má silnější signál než ostatní multiplexy. Vaše anténa má extrémně silný zesilovač, který signál nezesílí, ale přímo ho zničí... Některé TV a set-top-boxy takto zničený signál dokáží zpracovat, ale někdy se to projevuje přesně jak píšete (síla 100% - aby ne, když je tam zesilovač XX dB), ale kvalita lítá (aby ne, když se ze zesilovače stává ve špičkách signálu generátor náhodného šumu).

Tzn. doporučuji zavolat odborníka, který nejspíš koupenou anténu hodí do koše a nainstaluje něco úplně jiného. Na dálku se nedá říct "kupte A, kupte B, propojte a bude to fungovat".

Není odpověď jasná nebo máte doplňující dotazy?
Často kladené dotazy nebo Otázky a odpovědi
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2023 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje