Přestáváme na anténu pod střechou přijímat DVB-T2!

Přestáváme na anténu pod střechou přijímat DVB-T2!

Vložil: Aleš Fiala | 30. 08. 2019 | 13:24

Dobrý den, rozhodli jsme se dát anténu pod střechu na půdu, abychom zabránili tomu, že nám vichr otočí či shodí anténu. Otočili jsme ji na Krušné hory a bydlíme u Loun. Po nějaké době nám přestala jít přechodová síť 12 Českých radiokomunikacích a nyní nám přestává jít přechodová síť 11 České televize, která má být z většiny vysílačů již vysílat finálně jako finální síť 21. Doma máme 2 televize. Jednu televizi máme nahoře na DVB-T2 a starší druhou televizi máme dole se set-top-boxem bez přechodu na DVB-T2. Nedávno se nám začal dole hrozně blbnout signál, protože máme dole slabší signál. A mám dotaz: nezeslábl nám signál kvůli tomu, že se nám na půdě zaprášila anténa? Vadí prach kvalitě signálu? Neměli bychom jít vytřít prach na anténě? Většina lidí má prý pod střechou anténu a také vím, že když dole blbnul multiplex 4 - to jsme měli anténu otočenou na Liberec, když byla na střeše - tak stačilo za set-top-boxem fouknout do kabelu na signál a už to šlo líp. Všechny kabele na signál máme pořádně připojené a slepené leukoplastí - dokonce i zesilovač. Co máme se zlepšením signálu dělat? Děkuji za jakoukoliv radu.

RE: Přestáváme na anténu pod střechou přijímat DVB-T2!

Vložil: Josef | 08. 09. 2019 | 11:04

Dobrý den,
1) rozhodli jsme se dát anténu pod střechu - špatné rozhodnutí. Jakmile napadne sníh, změní se brutálně podmínky příjmu a velmi pravděpodobně Vám vše začne ještě více blbnout. Argumenty o "otočení" antény vichrem jsou liché. Kvalitní stožár a kvalitní anténa vydrží "vše".

2) Co máme dělat se zlepšením signálu - je to jednoduché. Neinstalovat a nevybírat anténu svépomocí. Evidentně jste v místě, kde jsou komplikovanější příjmové podmínky. Tzn. pozvat si místního specialistu. Ten proměří signál v místě bydliště specializovaným přístrojem a podle toho vybere anténu a upraví vše tak, aby byl příjem bez problémů.

RE: Přestáváme na anténu pod střechou přijímat DVB-T2!

Vložil: Aleš | 08. 09. 2019 | 17:34

Dobrý den, děkuji za radu. Bydlíme na lounsku. To by pro finální sítě mohlo znamenat druhou anténu na multiplex 4, mají-li vysílat v takovém rozsahu jako přechodové...

Není odpověď jasná nebo máte doplňující dotazy?
Často kladené dotazy nebo Otázky a odpovědi
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2024 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje