Tak jak to tedy je. Už 5 let se testuje a teď toto...

Tak jak to tedy je. Už 5 let se testuje a teď toto...

Vložil: Jan Jagoš | 21. 11. 2016 | 00:24

https://www.mediaguru.cz/2016/11/nova-test-dvb-t2-odhalil-technicke-problemy/

Nepatří za to někoho nakopat do pr.... ? Na co jsou potom všechny ty D-buky, zákony a léta testování včetně 4K které je na h...o a to přinejmenším v pozemním vysílání.

RE: Tak jak to tedy je. Už 5 let se testuje a teď toto...

Vložil: Josef | 21. 11. 2016 | 08:05

Dobrý den,
nebojte se... Nova neobjevila Ameriku a dělá z komára velblouda... O tomto "problému" se ví již dlouho a existují pro něj řešení. Běžného diváka se to v podstatě nedotkne.

Prokládaný obraz (50 půlsnímků za vteřinu) vznikl v dávných dobách kvůli dřívějším zobrazovačům (vyžadovali prokládání a nebyly schopny vykrelit neprokládaný obraz). Že je prokládaný obraz z hlediska počítačového zpracování kravina se ví už hodně dlouho. Doteď prokládaný obraz doletí až k Vám, kde ho televize tak nějak zpracuje... Nově by prokládaný obraz neměl vůbec opostit vysílatele (nova, prima, ČT) a nebo by ho měl převést na neprokládaný obsah (25 plných snímků za vteřinu) až distributor (ČRa, Digital Broadcasting). Je to však řešitelná věc, která se naprosto běžně dělá a pokud máte doma jakýkoliv MKV, AVI či MP4 soubor, kde zdrojem bylo televizní vysílání, tak vězte, že tyto soubory obsahují neprokládané video, které již prošlo konverzí z prokládaného a konverze v nich neni absolutně poznat.

Ve finále jde pouze o to, že se chce TV Nova zbavit tohoto nákladu do modernizace a přehodit ho na někoho jiného... O nic víc nejde.

Není odpověď jasná nebo máte doplňující dotazy?
Často kladené dotazy nebo Otázky a odpovědi
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2023 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje