Venkovní anténa Evolve HDO a příjem v Lysé nad Labem

Venkovní anténa Evolve HDO a příjem v Lysé nad Labem

Vložil: Jiří Janouch | 04. 12. 2016 | 14:49

Zakoupil jsem anténu EVOLVE HDO, který má ve specifikaci bezproblémový příjem kanálů v HD, (do budoucna i 4K) s očekáváním, že budu s touto anténou chytat programy v HD. Po zapojení a nalazení jsem zjistil, že se mi naladily pouze programy v neHD. TV mám novou 4K Sony Bravia s podporou DVB-T2/S2/C. Nevím, zda něco nedělám já špatně. Místo bydliště je centrum města Lysá nad Labem, Středočeský kraj. Předem mockrát děkuji za rady a odpovědi.

RE: Venkovní anténa Evolve HDO a příjem v Lysé nad Labem

Vložil: Josef | 04. 12. 2016 | 19:14

Dobrý den,
naletěl jste trikům obchodníků... Přečtěte si prosím pozorně stránku o anténách.

RE: Venkovní anténa Evolve HDO a příjem v Lysé nad Labem

Vložil: Jiří Janouch | 04. 12. 2016 | 19:19

Zaprvé odkaz co jste mi napsal nefunguje a zadruhe bych byl rád, kdyby jste mohl odpověď alespoň trochu upřesnit.

RE: Venkovní anténa Evolve HDO a příjem v Lysé nad Labem

Vložil: Josef | 04. 12. 2016 | 21:12

Dobrý den,
omlouvám se, odkaz jsem opravil.

Zjednodušeně jste prostě koupil špatnou anténu. Anténu nezajímá pouze pásmo, které přijímá (v tomto případě televizní). Jakékoliv příznaky HD, DVB-T, DVB-T2, full HD, nebo dokonce 4K jsou naprostá, ale naprostá blbost. Anténa je kus drátu. Kusu drátu je jedno, jestli přijímá 4k nebo SD vysílání. Do dnes se stále používají stejné antény a zesilovače jako byly pro analogové vysílání. Nic se nezměnilo... Největší sranda je, že staré antény jsou kolikrát několikanásobně lepší než antény typu evolve hdo, které sice mají krásný plastový obal, zapojují se do zásuvky a tím působí jako něco nového a super. Opak je pravdou. Anténa je a bude vždy kus drátu/drátů.

Tzn. pokud chcete přijímat HD, tak si nejprve zjistěte, zda někdo z Vašich sousedů HD přijímá... Aktuálně se vysílá pouze ČT1HD, ČT2HD a ČT4SportHD. Nic víc v ČR v pozemním vysílání dostupné není.

Pokud někdo ze sousedů přijímá tyto 3 stanice, tak
1) objednejte si místního anténáře, který proměří signál a navrhne adekvátní příjmovou soustavu, která přijme kvalitně a stabilně všechny kanály

nebo

2) zkuste okopírovat příjmovou soustavu sousedů

nebo

3) zkuste si koupit nějakou jinou anténu (doporučuji spíše antény, které vypadají jako anténa - viz uvedená stránka v první odpovědi).

U bodu číslo 3 je pravděpodobnost úspěšného a kvalitního příjmu zhruba stejná, jako že Vám na hrací kostce padne šestka.

Není odpověď jasná nebo máte doplňující dotazy?
Často kladené dotazy nebo Otázky a odpovědi
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2023 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje