smysl vysílání

smysl vysílání

Vložil: Josef Kašák | 15. 01. 2017 | 08:38

Dobrý den, po prostudování problematiky jsem dospěl k závěru T2 je dobrý kodek ale musí být vysílán ve větší intenzitě má vypuštěny opravné kody což jěště u kodeku 246 signál televize zpracuje a 265 kodek již ne, dnes již máme kolik kanálů na sledování kde vysloveně některé jsou k ničemu jenom placená reklama a nechápu proč by jsme měli mít více kanálů když se na nich nic podstaného k životu není jenom reklama a to pochybná, a u nás je pokrytí signálem ne moc dobré tak proč ten T2 nesmysl kde jsme se dnes dostali? do slepé ulice, na Slovensku jsou politici rozumnější a zůstali u staré dobré T a T2 sice provozují ale v kodeku264 kde jede i slabší signál a ten T2 už nepůjde, takže k čemu toho zbytečného povyku? a protože tu máme nenasytné politicky zpitomnělé mobilními operátory, já by jsem je s těmi mobilními aplikacemi poslal někam, běžný lid na to kašle, jenom politici za úplatek sslíbili kmitočty aby se ukrojilo z televizního pásma, toto nevratné rozhodnutí nás bude v budoucnu hodně bolet protože nejsme nebo politici na toto posouzení zralí a nechali se uplatit to je celý problém, vezmete si příklad ze Slováků nejsou tak zblblí a jsou daleko uvážlivější a rozumnější na ten úspornější kodek kašlou a mají pravdu je náročný na sílu a kvalitu modulace a to ten původní 264 je pro nás lepší v tom ,že je lépe dekodovatelný, může se vysílat s menší intenzitou, takže by musely vysílače zvednout výkony a to následně nese rušení ostatních služeb vysílání což se už děje a je lépe tomu předejít ani Němci nemají z toho radost ale jako vždy se o tom mlčí jenom proto , že máme v politice pitomce a nedokáží posuzovat věci pragmaticky a žádný přínos to nepřinese jenom náklady na příjimací i vysílající straně, opravdu už asi nevíme kam vyhazovat peníze a mrhat lidským potenciálem kvůli pár pitomců kteří nám určují život, nemám dále slov uvolnit televizní pásmo pár nenažrancům je zločin na který doplatí všichni tak proč se to stále děje? na to mi odpovězte , technický pokrok to je ale v tomto případě není ten pravý

RE: smysl vysílání

Vložil: Josef | 15. 01. 2017 | 14:38

Dobrý den,

1) Základem je šetření pásma. Zjednodušeně na 20 programů potřebujete minimálně 4 DVB-T multiplexy, 2 multiplexy DVB-T2+H.264 a nebo 1 multiplex DVB-T2+H.265.

2) Cílem není více programů, ale doopravdy efektivní využití vysílacího pásma. Pásmo je pouze jedno a proto by mělo být využito s maximální možnou efektivitou.

3) U porovnání samoopravných kódů v H.264 a H265 si nejsem jistý, zda jste někde něco špatně nepochopil. Mohl byste mi poslat zdroj? Z principu samoopravné kódy obsahuje přenosový kanál (tzn. DVB-T / DVB-T2). Od toho pojmy jako např. QAM a podobně. Kodek jako takový (H.264 / H.265) již v sobě nemusí tyto opravné kódy mít, protože právě přenosový kanál by měl zaručit bezchybný přenos.

4) Že Vás a Vaše okolí nezajímá bezdrátový internet neznamená, že to nezajímá jiné okruhy lidí, s kterými se nestýkáte. Když bych měl udělat příklad trošku na míru, tak například: kdyby se zůstalo u analogového televizní vysílání a pustilo se do něj více stanic, tak nebudete mít doma mobilní telefon, protože pásmo pro Váš mobilní telefon bude využívat analogové televizní vysílání.

Není odpověď jasná nebo máte doplňující dotazy?
Často kladené dotazy nebo Otázky a odpovědi
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2023 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje