výpadek signálu Tv

výpadek signálu Tv

Vložil: Lubomír Kopřiva | 17. 01. 2017 | 11:23

Dobrý den,

přestěhovali jsme se do nového cca 20km jižně od Brna.Televizi jsme prozatimně řešily Setoboxem pro DVBt-T2 s Hevc kodek h.265. + antena a stara LED Tv Phillips. Anténa je venkovni (evolveo Shark), ale zatim je položena vedle skříně a televize, vše zapojeno v pokoji. V nejbližší době plánuji instalaci pod střechu. Kabeláž je připravena ve stěně. Provoz byl do Vánoc bezporuchový. Najednou začal vypadávat signál a frekvence výpadku se stupňuje. Zpočátku Tv beží cca 30 minut bez problému a pak začne signál padat, opakuje se třeba každých 30sekund. Dá se z tohoto popisu najít nebo odvodit chyba? Díky za odpověď.

RE: výpadek signálu Tv

Vložil: Josef | 17. 01. 2017 | 11:47

Dobrý den,
problém jste popsal velmi dobře a má velmi jednoduché řešení.

Anténa evolveo shark není anténa. Je to pouze marketingově dobře provedená plastová krabička. Nemá to nic společného s anténou pro digitální vysílání. Anténa musí vypadak nějak takto.

Uvedená anténa funguje tak, že má minimální zisk signálu a tento nekvalitně přijatý signál se snaží zesílit pomocí zesilovačů, což je principiální chyba.

Anténa musí mít velký přirozený zisk (z principu musí být rozměrově velká) a až v případě, že je dlouhá kabeláž, tak se použije separátní zesilovač.

Doporučuji pozvěte si místního anténáře, který proměří signál na místě a vybere Vám správnou anténu (většinou více antén), které správně sloučí a případně zesílí.

RE: výpadek signálu Tv

Vložil: Lubomír Kopřiva | 17. 01. 2017 | 12:40

Dobrý den, děkuji Vám za zodpovězení otázky. Moc to pomohlo. S pozdravem, L. Kopřiva

Není odpověď jasná nebo máte doplňující dotazy?
Často kladené dotazy nebo Otázky a odpovědi
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2023 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje