Pardubice a kvalita vysílání.

Pardubice a kvalita vysílání.

Vložil: Král Jiří | 17. 07. 2017 | 17:28

Dobrý den

Co jsem se dočetl tak v Německu přecházejí do roku 2020 na DVBT2. A to v HD kvalitě!! U nás později a zdá se mě, že vše jen v SD s navýšením nesmyslných programů.

Mám dva dotazy proč u nás se vysílá jen v SD kvalitě pokud tomu tak bude celé DVBT2 je totální podvod na lidi a úplně k ničemu. Šlo jen o prodej frekvencí pro internet. Změny beru. Pokud jsou k lepšímu, ale proč proboha na televizích, které musí umět k vůli tomuhle kodeku 4K. Se má na nich pouštět kvalita SD ? Když ty televize na to nejsou uzpůsobené a obraz je pak nejen velikostí ale i parametry rozlišení o mnoho víc kostičkovaný.


To jako nemůžete spustit víc vysílačů ? Lidi za přechod mají platit, ale poskytovatelé ne ? Když Vám jde jen o výměnu zařízení na vysílači, kdoví jestli nestačí jen software. Protože k žádnému navýšení přenosové rychlosti nedojde. Pořád tam je na vysílači stejný tok dat (jen kodek H265 hustčí a náročnější na procesor ve 4K proto to starší televize neumí, ale zato zase díky tomu mají větší spotřebu) !!!Otec má dvou tunerovou televizi, která měla umět DVBT2 bohužel co jsem zkoušel přehrávání neumí to. Dva tunery na nahrávání pořadů nevyužije proto pro něj bude lepší přejít na satelit. S příjmem v okolí Žamberka máme stejně problémy. Přesněji vedle na vesnici v dolíku, protože právě krásné Pardubice vysílá stále na omezený výkon. A tak se mě tak zdá, že tomu bude i potom s DVBT2. Píšete na stránkách, že bude 100kW, ale já tomu moc nevěříc po tom co tam předvádíte nyní. Údajně k vůli Polákům!!!. Tak mě zajímá, kdy to cca poběží cca na vysílači Krásné a jestli to opravdu pojede 100kW. A pokud nebudou programy aspoň v HD nemá pozemní vysílání dále význam. Jestli mám už rovnou předělávat vše na Satelit.


Děkuji Král Jiří

RE: Pardubice a kvalita vysílání.

Vložil: Josef | 17. 07. 2017 | 18:53

Dobrý den,
špatně se odpovídá na tolik otázek uvnitř textu, když nejsou nijak očíslované. Takže nejspíš neodpovím vše.

1) Německo - Ano, ale pouze veřejnoprávní TV. U komerčních TV bude potřeba nejspíše přístupová karta. Nemám přesné informace.
2) V čr bude také HD, ale primárně právě veřejnoprávní TV.
3) Ano, jde primárně o prodej frekvencí pro mobilní internet. Stačí si přečíst rozhodnutí evropské komise, která to takto schválila. Sekundárně jde o pokrok. MPEG2 je přes 20 let stará komprese obrazu. H265 je cca 3 roky stará a nesrovnatelně efektivnější.
4) Aktuálně se vysílá SD protože jde o přechodovou síť a na HD programy není místo.
5) Televize mají různé filtry pro "vylepšení" SD obrazu. To se děje jak pro DVB-T tak i pro DVB-T2.
6) Nemůže se spustit více vysílačů... To je jako byste chtěl, aby se najednou postavilo 10 dálníc... V ČR je prostě omezený počet techniků, kteři tyto věci umí.
7) Nemůže se spustit více vysílačů - jsme střední evropa => máme velmi omezené počty kanálů na kterých se může vysílat... Nemůžeme si jako stát sami určit, že zapneme vysílání na 30 kanálu, protože bychom rušili okolní státy. Koordinace kanálů probíhají několik let.
8) Vyšší spotřeba kvůli H.265... Doopravdy jste mě pobavil :-) Toho se fakt nebojte a hlavně to prosím už nikde nepište, ani to nikomu neříkejte... Fakticky to je snad poslední věc z mítů a fám co se okolo DVB-T2 šíří...
9) Poskytovatelé také platí. Není to jen o softwaru...
10) Všechny známé termíny jsou uvedeny na stránkách. Nic podpultového nemám...

Není odpověď jasná nebo máte doplňující dotazy?
Často kladené dotazy nebo Otázky a odpovědi
Sdílet na Facebook.com
Poslední aktualizace: 2. 4. 2021 9:50:42
© 2004 - 2024 Ing. Josef Vrba | Kontaktní údaje